D240EPS-00 Replacement AC Adapter
Dell Optiplex 3050 5050 7050
shopping with us is safe and secure!
Security  AC Adapter
DELL D240EPS-00 Adapter Shipping To Worldwide
  • Item Code: DE21467_Se   SKU: GSB396
  • AC Input: +12VA==/16.5A +12VB==/16.0A
  • DC Output : 100-240V ~4.0A,50-60Hz
  • Adapter Brand: DELL
  • * They are manufactured using the most up to date TI chip set
  • * Longer lifespan - thanks to modern Lithium technology without memory effect
  • * Guaranteed safety: Protected against Short-circuits, Overheating and Overvoltage
  • * Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met
  • * 100% compatible in replacing your original adapter
  • Your order will be dispatched within 48 hours.
Contact Us
IN STOCK
laptop battery UK - one notebook battery
UK  Battery At Onebattery.co.uk
Features:
Warranty:We promise that the D240EPS-00 AC Adapter sold in our website are 100% brand new .
1.100% new high quality Dell Optiplex 3050 5050 7050.
2.Provides excellent charger characteristics.
3.30-Day Money Back,1 Year Extended Warranty for D240EPS-00 Replacement AC Adapter.
4.Quick delivery for every order.
5.If you need any help or have any questions, please feel free to contact us.
Compatible Part Numbers:
D240EPS-00 DPS-240AB-11 A 5WNDJ
Compatible Model Numbers:
OUTPUT MAX POWER : 240W
+12VA==/16.5A
+12VB==/16.0A
STANDBY MODE :
+12VA==/0.5A]
}MAX 2.5A