DA130PE1-00 Replacement laptop AC Adapter
Dell DA130PE1-00 LA130PM121
shopping with us is safe and secure!
Security laptop AC Adapter
DELL DA130PE1-00 Adapter Shipping To Worldwide
  • Item Code: DEL17646-GSB049   SKU: GSB049
  • AC Input: 19.5V 6.7A 130W
  • DC Output : 100-240V 50-60Hz
  • Adapter Brand: DELL
  • Connecter size: 7.4x5.0mm Tip
  • * They are manufactured using the most up to date TI chip set
  • * Longer lifespan - thanks to modern Lithium technology without memory effect
  • * Guaranteed safety: Protected against Short-circuits, Overheating and Overvoltage
  • * Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met
  • * 100% compatible in replacing your original adapter
  • Your order will be dispatched within 48 hours.
Contact Us
IN STOCK
laptop battery UK - one notebook battery
UK laptop Battery At Onebattery.co.uk
Features:
Warranty:We promise that the DA130PE1-00 laptop AC Adapter sold in our website are 100% brand new .
1.100% new high quality Dell DA130PE1-00 LA130PM121.
2.Provides excellent charger characteristics.
3.30-Day Money Back,1 Year Extended Warranty for DA130PE1-00 Replacement laptop AC Adapter.
4.Quick delivery for every order.
5.If you need any help or have any questions, please feel free to contact us.
Compatible Part Numbers:
Compatible Model Numbers:
for Dell Inspiron 5R(N5110),17R(N7110),M5110
for Dell Latitude E4200, E4300,E4310,E4310 N-Series
for Dell Latitude E5400, E5410,E5410 N-Series,E5420,E5430,E5500,E5510,E5520,E5520 BRC6,E5530
for Dell Latitude E6430,E6430 ATG,E6500,E6510,E6520,E6530,E7240,E7440
for Dell Precision M2400,M4400,M4500,M6300
for Dell Precision M60,M70,M90
for Dell Studio XPS 16(1640),16(1645),16(1647)
for Dell XPS 14(L401X),15 (L501X), 15 (L502X),17 (L701X), 17(L702X), M170, M1710, GEN 2
for Dell Vostro 3700,3750,2510
More onebattery.co.uk Search Results for "DA130PE1-00"
dell
NEW Original Dell Latitude E6500 PA-4E AC Adapter 130W
19.5V ~ 6.7A 130W 100-240V~1.5A(1.5A) 50/60Hz dell Brand New
dell
Dell PA-4E AC Adapter Battery Charger JU012 DA130PE1-00 130W
NEW GENUINE DELL 130W AC/DC ADAPTER PA-4E FAMILY DA130PE1-00 JU012 ADP130DB