UK laptop Ac Adapter shop, buy cheap FA130PE1-00 replacement laptop Ac Adapter, FA130PE1-00 AC Adapter with low price and high quality! Brand New Dell PA-4E AC Adapter Battery Charger JU012 DA130PE1-00 130W
PA-4E FAMILY ADP130DB Replacement laptop AC Adapter
shopping with us is safe and secure!
Security laptop AC Adapter
DELL PA-4E FAMILY ADP130DB Adapter Shipping To Worldwide
  • Item Code: DL20905   SKU: GSB049
  • AC Input: 19.5V ~ 6.7A 130W
  • DC Output : 100-240V~1.5A(1.5A) 50/60Hz
  • Adapter Brand: DELL
  • * They are manufactured using the most up to date TI chip set
  • * Longer lifespan - thanks to modern Lithium technology without memory effect
  • * Guaranteed safety: Protected against Short-circuits, Overheating and Overvoltage
  • * Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met
  • * 100% compatible in replacing your original adapter
  • Your order will be dispatched within 48 hours.
Contact Us
IN STOCK
laptop battery UK - one notebook battery
UK laptop Battery At Onebattery.co.uk
Features:
Warranty:We promise that the FA130PE1-00 laptop AC Adapter sold in our website are 100% brand new .
1.100% new high quality Dell PA-4E AC Adapter Battery Charger JU012 DA130PE1-00 130W.
2.Provides excellent charger characteristics.
4.Quick delivery for every order.
5.If you need any help or have any questions, please feel free to contact us.
Compatible Part Numbers:
Compatible Model Numbers:
Dell Inspiron:
Dell Latitude:
Dell Precision:
M20 / M60 / M90 / M2400 / M4400 / M6300
Dell Vostro:
500 / 1000 / 1200 / 1400 / 1500 / A840
Dell XPS:
M1210 / M1330 / M140 / M1530 / M1710
Dell Studio:
1535 / 1536
Connector Size:7.4*5.0 mm(ref to the picture)
Note: Please make sure the DC(19.5V~6.7A 130W) output and Connector Size:7.4*5.0 mm of ac adapter are accordant before you bid.